Промо


                   UKR:

Київський фольк-гурт Rún ("Рун") досліджує та виконує традиційну музику ірландців, шотландців та інших народів кельтського походження у тій формі, в якій вона існує зараз. Вивчаючи та відтворюючи автентичну манеру виконання з використанням традиційних, рідкісних в Україні музичних інструментів, учасники «Рун» також експериментують з поєднанням різних музичних напрямків та стилів, що робить їх музику ще цікавішою та неповторнішою.
На формування музичного стилю гурту вплинули як традиційні ("Chieftains") та
сучасні (Lunasa, Flook) ірландські фолькові гурти, так і академічна музична культура (Бетховен, Орф, Равель). Тому "Рун" органічно сприймається і в акустичних камерних залах, і на великій сцені, і в клубах та пабах. Цільовою аудиторією можуть бути люди будь-якого віку.
Музиканти гурту мають досвід подорожей за кордон, зустрічей з ірландськими музикантами та участі в майстер-класах з гри на традиційних інструментах.
Окрім традиційної музики кельтів, музиканти гурту також захоплюються і власною, українською народною музичною культурою, виконуючи українську народну музику та експериментуючи з поєднанням різних культурних традицій
.
Енергетика «Рун» дозволяє слухачеві відпочити від буденності, та не дає йому всидіти на місці.
                «Rún» – з гельськоїтаємницязагадкав зверненні «a rún» – коханийкохана.Гурт Рун починався як інструментальна формація, а інструментальна музика завжди має прихований зміст, образний світ не виражений словами. Єдиною підказкою до цієї загадки може бути назва композиції.

                                              

                               ENG:


Kiev folk band Rún studies and performs traditional Irish and Scottish music as well as music of other Celtic nations in its present form. While learning and following the authentic performance manner using traditional musical instrumentswhich are rare for Ukraineband members also experiment with synthesizing various musical trends and stylesmaking Rúns music even more interesting and unique.
The bands musical style was influenced by both traditional ("Chieftains") and
modern (Lunasa, Flook) Irish folk bandsas well as by academic music culture (Beethoven, Orff, Ravel). Thats why Rún is always welcome in acoustic chamber music hallson big stages, in clubs and pubs. Its target audiences can belong to any age groups.
The bands members met with authentic Irish music performers abroadattended Celtic festivals and workshops on playing traditional musical instruments.
Beside traditional Celtic music, the band’s members are also fond of their native Ukrainian folk music culture. They perform Ukrainian music and experiment with merging various cultural traditions.
Rúns energy allows the listener to rest from the dullness of everyday routine, and often makes it difficult for him to sit still.
                The band Rún (from Gaelic: secret, puzzle; in the word-combination a rún – my love, my dear) was founded as an instrumental music formation. Instrumental music always has its inner content, which cannot be expressed in words. The only clue to this puzzle is the title of a tune.  




                  Склад гурту (Line-up):

Тетяна Крючкова - контрабас
Андрій Яковенко - бузукі, гітара, вісли, флейта
Микола Іванов - скрипка, мандоліна, альт, волинка
Сергій Каденко - гітара, клавишні




Регулярно даючи концерти у своєму рідному місті Києві, Гурт “Рун” також відомий своїми виступами у концертних залах та на клубних сценах багатьох міст України, а також у Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, Бєлгороді.
Окрім сольних концертів, протягом всього свого існування гурт “Рун” брав участь у численних музичних та музично-історичних фестивалях та культурно-мистецьких акціях України та зарубіжжя.
Найбільші з них:
Євротабір” у рамках “Євробачення” (2005, м. Київ)
Генуезький шолом” (2005, м. Судак)
Шешори-2005” (майстер-клас з ірландських танців) (с. Шешори, Івано-Франківська обл.)
Фолк-рок-ярмарка” (2006, м. Санкт-Петербург”)
День Європи” (2006 – 2010, м. Київ)
КРАЇНА МРІЙ” (2006, м.Київ)
ШЕШОРИ ПОДІЛЬСЬКІ-2007” (с. Воробіївка, Вінницька обл.)
ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО-2008. ВОДА” (с. Ржищів, Київська обл.)
Стародавній Меджибіж” (м. Меджибіж, 2008)
TERRA HEROICA” (м. Кам’янець-Подільський, 2008)
ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО-2009“ (с. Ржищів, Київська обл.)
"Грибний фестиваль" (Ворохта, 2009)
"IRISH BROTHERHOOD FEST" ( Київ, 2011)
ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО-2011“ (с. Ржищів, Київська обл.)
 VI Фестиваль  "Белый Город"  г.( Шебекино, Белгородской обл. 2011)

Брали участь у багатьох теле та радіо передачах, зокрема в:
"Сніданок з 1+1" телеканал 1+1,
"Варган" радіо "Київ",
"Spirit Media" Софія, Болгарія,
"Дивись" телеканал "ТЕТ",
"Рун, українська розгадка ірландської таємниці" телеканал "Культура", та інших.

Наймасштабнішою подією в творчій історії гурту “Рун” став сольний концерт
в одному з найбільших концертних залів Києва – Київському Будинку Офіцерів
1 листопада 2008 року. Концерт-презентація альбому “Samhein” втілився у справжнє феєричне шоу музики, танцю та світла. Гостями на сцені стали найкращі друзі гурту: московська виконавиця на кельтській арфі Анастасія Папісова, школи ірландського танцю “Shannon River” та “Unicorn”, танцювальна студія”Firedance” та театр вогню “Проти Ночі”



У творчому доробку гурту є 3 студійні альбоми:
Kid on the Mountain (2005)
Over the Border (2006)
Samhein (2008)

Гурт „Рун” тісно співпрацює з київськими школами та студіями танцівшколамиірландських танців „Шеннон Рівер” та “Unicorn”, школою шотландських танцівЛугнасад”, студією “Firedance”, влаштовуючи спільні виступи та організовуючи майстер-класи з народних танців.
Зокрема, “Рун” брав участь у Зимовому балу Московського відділення Королівського Товариства Шотландських
Танців (RSCDS) (2007, м. Москва), Та Першому та Другому міжнародному фестивалі ірландського танцю “Celtic Fire” (2007, 2008, м. Киів)

З 2010 року тісно співпрацює з фольклабораторією "Звучі дочі". Створено спільний музичний проект із назвою «DeРуни», триває робота над записом спільного альбому.

                           ПРЕСА ПРО РУН:

...В мире, понятно, немало людей играет кельтскую музыку – и еще больше тех, кто говорит, что играет. Но не все умеют, взяв правильную основу, правильно приложить к ней собственное дыхание – так, чтобы гармония действительно ожила. Рун – Вы услышите и сами – научили свою музыку не просто дышать. Она поет и летит, она танцует легко, как может танцевать только радость – и настоящая радость не боится ни сна, ни печалей...
Рецензія на альбом від Антона Йожика Лейби. umka.com

...Розігріту публіку довелося заспокоювати, бо від танців дрижала підлога старого залу на другому поверсі Українського центру духовної культури, що на Софіївській.
Оксана ФАРИНА Газета по-українськи" №56 за 30.01.2006.

...Ну а дальше началась группа Run…
Я не была в настоящем ирландском пабе, но, думаю, там бывает именно так. Плясали перед сценой и в дальнем уголке клуба, народ ухитрялся "зажигать" даже в узком пространстве между столиками, выстроившись в линейку и синхронно стуча каблуками. ... Есть те, чье сердце стучит в ритме борана, а душа готова смеяться и плакать вместе с флейтой. Те, кого позвал за собой ветер, летящий над равнинами Ирландии наперегонки с резвыми долгогривыми лошадками.
Ольга ВОЛЫНЧИК, Киев. Август 07, 2006 г.

...Скрипка, альт, гитара, мандолина, бузуки, волынки, флейты и свирели, бойран (ирландский бубен), - просто удивительно, какой мощный звук можно извлечь из таких своеобразных инструментов, и какой энергией пышут эти танцевальные мелодии…
...Группа Run выглядела на большой сцене на удивление органично, ведь они сделали не просто сольный концерт, а целое шоу. Было вдоволь и музыки, и танцев, и строк ирландской поэзии. Давние поклонники группы оценили новое амплуа любимых музыкантов, а люди, пришедшие на их выступление впервые, смогли узнать много нового о богатой и разнообразной музыкальной культуре кельтов. В день разгула нечисти музыканты не зря вышли на сцену в белых одеждах. Они наполнили сердца присутствующих светом своего таланта, чтобы этот свет хранил нас от стужи всю темную половину года. До самой весны.
Мария Гвоздикова, 2 Ноя. 2008, Gloss

Технический райдер